Dupa cum spuneam intr-un articol mai vechi (Ce bea Romanu in Club) Long island Ice Tea este cocktailu care in majoritatea meniurilor din Romania este primu cocktail de pe lista...si este un cocktail foarte cunoscut dar nu destul ,nici eu nu stiam prea multe despre acest cocktail, oricum ce ii sigur ce se serveste in lumea in treaga este clasicul Long Island Ice Tea , ce am aflat acum este ca acest cocktail are mai multe variante, Long Beach Ice Tea, New York Ice Tea,L&A Ice Tea si Boston Blue Ice Tea de asemenea si Tokio Ice Tea se trage tot din Long Island cu o singura diferenta in acesta nu se pune cola ci se pune lichior /sirop de pepene(melon), am postat si un clip din care am descoperit si eu una alta numai ca trebuie sa intrati pe YouTube pentru ca nu imi permite sa il pun pe un site sau blog.
Se afișează postările cu eticheta Long Island Iced Tea. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Long Island Iced Tea. Afișați toate postările
duminică, 17 iunie 2012
duminică, 11 septembrie 2011
Ce bea romanu in Club
Un roman cand merge in discoteca/club si vrea sa faca "impresie buna", intra in club ca si cum toata lumea ii a lui se pune pe canapea isi intinde bratele se uita cu jumat de ochi la ospatar si isi comanda un Jack Daniels , a doua zi la toata lumea povesteste ca el o baut Jack si ce smecher o fost el in club, ca si cum Jack Daniels ar fi cea mai stilata bautura , cea mai scumpa care si-o poate permite numai "barosani" , daca ii sa isi faca o poza pentru Facebook sau mai demult pentru Hi5 numa atuncea ii tare poza daca are o sticla de Jack langa el , atunci se vede cine ii "smecher".
Cu ce se mai lauda romanu? pai romani nu prea is cu Cocktail-urile si daca vrea sa il vada lumea ca el ii mai diferit , ca el bea ceva special isi comanda un Long Island Ice Tea ( daca intrebati un barman ce cocktail se consuma mai mult, o sa primiti raspunsu) de ce se consuma Long Island Ice Tea cel mai des? pai fiti atenti de fiecare data cand mergeti intr-un local in meniu la cocktail-uri primu cocktail din lista ii asta, nu stiu de ce da am observat ca peste tot primu ii trecut Long Island Ice Tea , si normal ca pe ala il vede primu , nici nu se uita jos la retetar , ala-i primu ala il iau si ori unde merge isi comanda acelasi ca dara numa pe ala il stie.
Cu ce se mai lauda romanu? pai romani nu prea is cu Cocktail-urile si daca vrea sa il vada lumea ca el ii mai diferit , ca el bea ceva special isi comanda un Long Island Ice Tea ( daca intrebati un barman ce cocktail se consuma mai mult, o sa primiti raspunsu) de ce se consuma Long Island Ice Tea cel mai des? pai fiti atenti de fiecare data cand mergeti intr-un local in meniu la cocktail-uri primu cocktail din lista ii asta, nu stiu de ce da am observat ca peste tot primu ii trecut Long Island Ice Tea , si normal ca pe ala il vede primu , nici nu se uita jos la retetar , ala-i primu ala il iau si ori unde merge isi comanda acelasi ca dara numa pe ala il stie.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)
.jpg)

